Jump to content
malf

Propozycje dotyczące zmian, maj 2019

Recommended Posts

Cześć.

Gazowany miał fajny temat z propozycjami niestety został zamknięty(http://forum.warofglory.pl/topic/19398-moje-wypociny/). Bazując na jego temacie chciałbym zaproponować swóje propozycje do otwartej dyskusji.

Zmiany dotyczące gry:
1. Zmienić długość respu bossów na interwał który nie będzie powtarzał się każdego dnia, i delikatnie zwiększyć ich czestotliwość. O ile Kundun i Selupan jest dla każdej osoby do trafienia tak bossy w stylu medusa/god przez niektórych mogą być nigdy nie zauważalne. Proponuje ustalenie częstotliwości co np 7-9 godzin tak aby każdego dnia mogły pojawić się o innych godzinach (przykładowo co 7h = 12, 19, 2, 9, 16, 23).

2. Wyłączyć czas oczekiwania na przełączanie pomiędzy warehousami (/wh). Irytująca rzecz.

3. Wyłączył bym całkiem komunikaty o zabiciu lub otwarciu bossów. Miałem kilkukrotnie sytuacje (grając DLem), że otwarłem sobie Selupana i cały serwer dostał o tym info. Z racji tego że DL bez sprzętu bije go strasznie długo to ktos zdążył przejść całe raklion i dobić mi tego bossa. Ogólnie - jesteś zainteresowany bossem, respem bossa czy inwazją to się pofatyguj. Liczenie respa z zabicia przez kogo innego jest słabe.

4. Podkręcenie nagród za cc, arca, cs.

5. Dodatkowy GM od eventów, załatwiania spraw tj. wymiana wingow, dodawanie nagród z GR i pilnowania porządku na serwerze - nie musisz wszystkiego robić sam Glory ;) W razie czego oferuje swoją pomoc

6. Zwiększyć nagrodę za GR w postaci coinów tak aby można było GRami nadrobić kupowanie rzeczy ze shopa. Obecnie 1 gr = 1 item(średnio), można by to podbic do 1 gr = 2 itemy. Czyli credity x2

7. Discord serwerowy. Okej jest forum, okej jest chatbox ale z doświadczenia wiem że dużo bardziej spaja posiadanie takiego discorda jak również można tam większy przepływ informacji wprowadzić. Fora i strony www to już powoli przeżytek jako główne źródła informacji.

8. Aktualizacja regulaminu (http://medium.warofglory.pl/rules). Osobiście wyrzucił bym sporo rzeczy z niego natomiast wyklarował pozostałe. Nadal są w nim nieaktualne np. informacje o zakazie PK i KS.

9. Całość waluty została zmieniona na wc, może to i pójście z biegiem czasu ale wydaje mi się że stare jewele też powinny mieć znaczenie. Dodał bym możliwości wymian dużych ilości jeweli na jakieś przedmioty lub usługi. Ale do tego potrzebny punkt 5

Zmiany dotyczące klas:
Chociaż uważam że niektóre klasy biją dużo to nie sądzę że jest to jakoś bardzo zbugowane. Uważam jednak że klasy w tym samym gearze powinny mieć równe szanse na zabicie się, a dzielić to powinny jakieś niuanse w stylu lepsze zarządzanie skillami, proce ignora lub exe/crit dmg. Obecnie jesteśmy w sytuacji w której niektóre klasy nie mogą zabić nawet afczących na helperze innych klas co jest swego rodzaju patologią. 
Uważam że trzeba doprowadzić sytuację do takiego stanu (boostując dmg lub obniżając defa), w którym kazda klasa ubrana w ruud sety(w końcu ten set jest zrobiony strikte pod dmg) będzie w stanie ubić afczącą klasę w socket gearze (może nie w 0.5 sec natomiast w sensowną ilość czasu). Natomiast w przypadku czystego duelu ten dodatkowy reflect będzie mocno wpływał na wynik walki. 
Z tego tytułu proponuję podbić wszystkim klasom (poza GL i Sumką) dmg o 20-30%. W razie czego oferuję swoją pomoc na wytestowanie wszystkiego.

1. Może da się zmienić coś w helperze żeby używał HP potek rzadziej np co 2-3 sekundy ? 

2. Dmg z PvE mocno przekłada się na dmg w PvP. Skoro jedna klasa bije dark elfa od balgasa 5 min, a druga go składa w 30 sec to w PvP dysproporcja będzie identyczna. Do zweryfikowania.

3. Grow Lancerka to czysta loteria, aktualnie bazujemy na tym aby skill jej wszedł na ignorze (lub double/triple dmg) aby kogoś zabiła. Moim zdaniem są z tego 3 wyjścia: 
    a) liczymy się z tym że ta postać zabija tylko wtedy gdy procnie jej ignore/double/triple czyli składamy ją pod ruud/acc set
    b) usuwamy z itemków pod GL ignore/double/triple i nie zmieniamy jej dmg
    c) wywalamy cooldown ze skilla i dostosowujemy go do reszty klas (niestety traci unikatowość)

4. Jeżeli się da to można by podkręcić drzewko majestic, niech ten poison/bleed zabiera z 5-10x więcej, freeze zdejmuje nie 15% defa a 40-50. 

5. Ta sama sytuacja co powyżej dotyczy drzewka master, ustawiając drzewko pod dmg niech ta zmiana będzie mocno widoczna (np edr, crit, ignore nie 3% a 10-15, boostowanei dmg nie o 40-50 pkt tylko o 400-500). Dodatkowo niech pkt 1-10 dają dużo mniej niż 10-20 bo nikt teraz nie rozdaje 10-20. Def niech zwiększa defa nie o 100-200 pkt tylko o 1-2k. Niech wybór drzewka pod daną statystyke będzie mocno odczuwalny w dmg, natomiast drzewko w defa mocno odczuwalne w defie. Mocno przeskalował bym wartości tak żeby były widoczne. W razie czego można by zmniejszyć liczbę pkt do rozdawania tak żeby nie było możliwości rozdania punktów we wszystko.

6. Kolejna zmiana do drzewka master: występuje w nim zmniejszenie zużycia impa/angela. Myśle że można by to zrobić tak żeby po rozdaniu 20 pkt w tą statystykę imp byłby praktycznie nieśmiertelny. 

Tyle na teraz, w razie czego jestem skory do pomocy i otwarty na wszelkie formy współpracy.

Pozdrawiam,
Malf aka Jett

W tej sytuacji żeby ten serwer mógł w pełni dobrze funkcjonować to musiałby Pan Mądry Administrator walnąć całkowity reset serwera, wyzerować wszystko co było i ustawić na nowo. Obecnie przez x lat - x edycji przewinęło się tyle migracji na nowy Season, że te wszystkie ustawienia Strasznie się pojebały, łącznie z PvP, PvE i innymi rzeczami już nie wspomnę, że większość ze Starego Seasonu do Nowego to po prostu CTRL+C > CTRL+V.

Najpierw Reset wszystkiego potem można coś myśleć nad tym co napisałem Ja, Gazowany, Ty i inni którzy kiedyś, kiedyś na tym forum się rozpisywało w kwestii zmian.

Powrót do poprzedniej strony też byłby wskazany. Obecna strona bardzo ssie... 

Żeby tutaj wszystko działało jak należy bez owijania w bawełnę to w Pierwszej kolejności zmienić Administratora na bardziej słuchającego co ludzie oczekują i takiego któremu aż tak łakomy na kasę...

Edited by Toreto
  • Like 1
  • Thanks 1

Przykład.
Na poprzedniej edycji został zbanowany Morelka za haxowanie. Na tej edycji został odbanowany, dlaczego? 
Wpłacił sporą sumkę Administratorowi za odbanowanie...
Po niedzielnym Csie naliczyłem tyle DC na moim Guild Masterze, bo uderzyłem SynaAlbiego, że to jest śmieszne. 

Dodam, że na tym serwerze dzieją się od x czasu dziwne rzeczy typu. Zaczyna się Castle Siege i w trakcie połowa gildii dostaje z niewiadomych przyczyn DC, natomiast druga strona z przeciwnej gildii nie miała nic udają, że nic się takiego nie dzieję.

Dla nowego gracza który zaczyna tutaj grać stanowczo odradzam, chyba że chce przetestować możliwości Seasonu 14 to co innego.
Pozdrawiam was ciule.

dodam tak jeszcze ze za resy powinny byc wc tez bo lipa troche z tym

np: 

10 resets = 100wc

20 resets = 150wc

35 resets = 180wc 

45 resets = 200wc

65 resets = 250wc

i 70rr =gr 1000 Credits 

co wy na to ?? lub 5-6wc za rr jak to bylo bo 1 to joke :D

Edited by SeQ3

Toreto, juz nie wspomne że to są tylko głupie pomówienia nie poparte żadnymi dowodami, ale czy Ty sam wierzysz w to co piszesz? ^^ 

Wczoraj był płacz że jedna lancerka Was zabija, dzisiaj marudzicie na jakieś DC (takie rzeczy się od zawsze zdarzały ale nie masowo i nie tylko dla jednej @), Jutro powiecie że Glory całe cannabis ubrał w niesmiertelne kolczyki. Nie potraficie po prostu z pokorą przyznać że nie daliscie rady, tak zwyczajnie.
Jest Was mało, gracie jak nooby, latacie bez buffa i szukacie winy wszedzie wokół. Jak dla mnie Glory może ustawić PvP takie jakie Wy byście chcieli - i tak wam dokopiemy i nic tego nie zmieni. 

Mógłbym prosić o wybanowanie ludzi którzy absolutnie nic nie wnoszą do tematu ? Jak chcecie sobie zrobić śmietnik albo oborę to zapraszam założyć sobie taki temat w offtopie.

Żeby mógł być restart należało by na tej wersji co teraz mamy doprowadzić wszystko do takiego stanu w którym będzie wszystko ok.

Co do administratora. To troche mam doświadczenie w prowadzeniu różnych serwisów i wbrew temu co się potocznie wydaje to te donate 20-30zł raz na 3 miesiące nie sprawią że zrezygnuje on z własnej pracy czy rodziny na rzecz prowadzenia serwera dla 100 osób. Jeżeli nie da rady być wszędzie to ja to rozumiem i chciałbym pomóc.

Zauważcie że CS obsługiwany jest przez inny serwer a skupienie 50-70 osób w jednym miejscu na silniku z 1999 roku generuje różne dziwne rzeczy. Stałem na drugim stampie i miałem 2x DC, reszta mojego party 1x.

Edited by malf

Godzinę temu, Toreto napisał:

W tej sytuacji żeby ten serwer mógł w pełni dobrze funkcjonować to musiałby Pan Mądry Administrator walnąć całkowity reset serwera, wyzerować wszystko co było i ustawić na nowo. Obecnie przez x lat - x edycji przewinęło się tyle migracji na nowy Season, że te wszystkie ustawienia Strasznie się pojebały, łącznie z PvP, PvE i innymi rzeczami już nie wspomnę, że większość ze Starego Seasonu do Nowego to po prostu CTRL+C > CTRL+V.

Najpierw Reset wszystkiego potem można coś myśleć nad tym co napisałem Ja, Gazowany, Ty i inni którzy kiedyś, kiedyś na tym forum się rozpisywało w kwestii zmian.

Powrót do poprzedniej strony też byłby wskazany. Obecna strona bardzo ssie... 

Żeby tutaj wszystko działało jak należy bez owijania w bawełnę to w Pierwszej kolejności zmienić Administratora na bardziej słuchającego co ludzie oczekują i takiego któremu aż tak łakomy na kasę...

jak najabrdziej popieram kolege przekazał wszystko co chciałem wlasnie tu napisać.

Co do morenki, kolega nie wplacal jakis wygurowanych kwot, został odbanowany bo kazdy chcial aby wrocil i gral dalej z nami, co do dc podczas cs - kazdy je mial nawet w cannabis bo bylem na ts i slyszalem co sie dzialo, a to ze glka zabija na hita albo bm jest niesmiertelny to bylo od poczatku wiadome i mowione lecz glory mial to w d*pie a poprawki mial wprowadzac juz o wieleeee wczesniej, a balans pvp byl robione 1 postac versus wszystkie XD. Musicie wkoncu przestac wspierac ten przemysl i zrozumiec ze to nie ma sensu, zeby tu sie cos zmienilo to najpierw trzeba zmienic administratora na takiego który slucha swoich pomocników/graczy a potem wymieniać poglądy bo to mija sie z celem.

• Thanks 1

5 minut temu, gazowany napisał:

jak najabrdziej popieram kolege przekazał wszystko co chciałem wlasnie tu napisać.

Co do morenki, kolega nie wplacal jakis wygurowanych kwot, został odbanowany bo kazdy chcial aby wrocil i gral dalej z nami, co do dc podczas cs - kazdy je mial nawet w cannabis bo bylem na ts i slyszalem co sie dzialo, a to ze glka zabija na hita albo bm jest niesmiertelny to bylo od poczatku wiadome i mowione lecz glory mial to w d*pie a poprawki mial wprowadzac juz o wieleeee wczesniej, a balans pvp byl robione 1 postac versus wszystkie XD. Musicie wkoncu przestac wspierac ten przemysl i zrozumiec ze to nie ma sensu, zeby tu sie cos zmienilo to najpierw trzeba zmienic administratora na takiego który slucha swoich pomocników/graczy a potem wymieniać poglądy bo to mija sie z celem.

Ty chyba tez nie kumasz o co chodzi, a czy nie bylo poprawek? czy nie byla sprawdzana GLka na kazda mozliwa klase? Czy nie byla nerfiona po kazdym CSie? Nawet ludzie od was z gildii sety sprzedawali bo GL znerfiona i sobie nie radzi, ze to teraz gowno, no powiesz mi ze tak nie bylo, nawet w twoim temacie to pisali ze teraz GL ssie. Kwestia tego ze zostalo to ustawione po sockety i wszystko max, tylko jak chcesz inaczej to ustawic na serwerze z max statami? jak ustawisz pod exe w sockecie postacie beda nie do zabicia, chyba ze znerfisz socketa, albo zrobisz z nich exe, bo innego sposobu nie ma. Pisalem ze to moze rozwiazac delay, ale tez nie daje 100% pewnosci bo jednak ta postac bedzie miala bardzo duzy speed i moze wyjsc na to samo, ale zawsze warto sprawdzic. Nastepna kwestia www, nie ma mozliowsci powrotu w chwili obecnej do Imperii, nie jest wspierana od roku, nie obsluguje nowych itemow, nowej klasy postaci, jest tylko dostosowana pod s13. 

Dlaczego dostal unbana? nikt mi niczego nie placil za jakis unban wiec skoncz siac ploteczki. Mial z 3 miesiace bana za uzywanie GFa w lorce mysle ze to wystarczajaca kara, zreszta unban HWID dostali wszyscy od poczatku banicji a nie tylko on.

Moze to nie kwestia Administratora? Bo jak cos potrzebujecie to potraficie ladnie pisac, a jak cos nie halo to jakj dzieci z przedszkola nawet z FB kasuja ^^ Serio sadzicie ze to normalne? 
Moze to kwestia tego ze nie wiecie czego chcecie? Raz za mocne, raz za slabe? Ile juz tych testow bylo? Moze w koncu ustalic jakies konkrety i tyle i tego nie ruszac, bo nie tylko mnie zaczyna juz to denerwowac. Nawet w sobote bylem na TSie i byl problem z BMem, takie samo combo od x edycji ale teraz okazuje sie ze combo za mocne.

Co bym nie zmienial zawsze po porazce wina nie jest wasza tylko moja, to ja zle zrobilem, ja zle ustawilem. Jedyna osoba, ktora potrafila cos z ta gildia zrobic byl Acodin, mieli przynajmniej do niego jakis respekt i nie fochal sie o pierdoly tylko odwaznie szedl na kolejnego CSa.

11 minut temu, puki16 napisał:

chyba już na 3 byliśmy jak nie umiesz liczyc

Dodam jeszcze ze w kwestii ustawiania, co to za ustawianie na TS jak jedni wchodza, czy drudzy i na tego mutuje, ja tego, ja tamtego? 

Serio? To jaki ma sens takie ustawianie, nie mozna sobie dac na wstrzymanie ta godzine, dwie?

Jasne puki zgadzam sie byliscie na 3, gdzie po 1 zostala znerfiona i ustawiona GL od poczatku (bug z dmg x4 na skillu), na nastepnym tez byla za silna wiec tez dostala nerfa, tak jak i combo u BMa, no i ten ostatni CS wczorajszy, widocznie w taki sposob nie da sie tej klasy oslabic, ona bije po 80k najmniej wiec wystarczy ze ktos na csie cie uderzy i jednym hitem podleci lancerka i koniec, mysle ze jedyny sposob to tak jak pisalem delaya usunac i ustawic ja normalnie jak reszte, wtedy majac nawet 100k hp nie dostaniesz hita za 90k tylko np 15 i zdazysz to potnac. 

Jezeli teraz jej zdejmiesz znowu dmg bedzie zerem na ringu, a tylko na CSie bedzie kilac wiec jaki to sens, problem trzeba objesc inaczej.

ja zrezygnowałem bo i tak chyba polowa już poszla sobie może pomysle i wroce na s15 i wtedy raczej może zogranizuje się lepiej

3 minuty temu, puki16 napisał:

ja zrezygnowałem bo i tak chyba polowa już poszla sobie może pomysle i wroce na s15 i wtedy raczej może zogranizuje się lepiej

To ze zrezygnowales nie oznacza ze nie mozesz wejsc do gry i pomoc, afera z GL wyszla w trakcie edycji, na s13 nikt tym zbytnio nawet nie gral, ale tak kiedys tez bylo z RFem, latwo sprawdzic co sie dzieje nie tak jezeli pojawia sie duzo postaci, ktorymi wczesniej nikt nie gral.

14 minut temu, puki16 napisał:

ja mogę wrocic ja tam się specjalnie nie znam wiec mało pomoge

puki to chodzi o to zeby poprostu jezeli jest problem razem go rozwiazaywac, rozumiem wrogowie na csie w grze, ale na Tsie czy podczas testow mozna by jakos ten topor zakopac.

Ja wiem ze nie jestem swiety, i tez mam czasto zlewki i wyjebki, ale jak mi pisze jeden ze np gl jest za mocna, drugi ze gl za slaba, trzeci ze teraz to shit i po huj to ruszamy to tez trace werwe do dzialania. 

Wiem ze krytyka zawsze bedzie na mnie bo to ja jestem wlascicielem WOGa, ale czasami jestem bezradny. Ale na tych CSach byc nie moglem niestety pracowalem i nie moglem sie zamienic w zaden sposob i to tez trzeba by zrozumiec. A nawet jezeli bym byl co bym mogl zrobic? Wystarczy mi to ze napiszecie ze jest za silna nadal, zmien w trakcie bym nie zrobil, jedynie widzial to co wy. No ale nie moglem byc za co przepraszam, ale nie z mojej winy. Zeby cos sie zmienilo to nie wymaga tylko zmiany w mojej osobie, ba chyba nawet tak zle nie jest patrzac pod katem innych serwerow, wszystkie bonusowe gr, problemy sa praktycznie od reki zalatwiane. Zmiany musza byc wszedzie, trzeba przede wszystkim zaczac wspolpracowac na testach a nie atakowac siebie na wzajem. Takie jest moje zdanie, jak ktos bedzie chcial to zapraszam jutro wieczorkiem na TS zobaczymy co by dala zmiana tego delaya na normalny atak, ew sprawdzic najpierw dmg na full buffach i xshopie. Mysle ze kolo 18.00 to odpowiednia pora.

glory mam fajny pomysl na nastepna edycje przydalby się wlaczyc donate dopiero po 1cs bo tak ci cos nie robia donate traca na tym szybko i odchodza

1 godzinę temu, SeQ3 napisał:

dodam tak jeszcze ze za resy powinny byc wc tez bo lipa troche z tym

np: 

10 resets = 100wc

20 resets = 150wc

35 resets = 180wc 

45 resets = 200wc

65 resets = 250wc

i 70rr =gr 1000 Credits 

co wy na to ?? lub 5-6wc za rr jak to bylo bo 1 to joke :D

Na www obecnej mozesz ustawic tylko credity za resa. W chwili obcenej jest 1credit = 2 wc.

5 minut temu, puki16 napisał:

glory mam fajny pomysl na nastepna edycje przydalby się wlaczyc donate dopiero po 1cs bo tak ci cos nie robia donate traca na tym szybko i odchodza

Pod warunkiem ze CSa wygra gildia, ktora nie robi donate, albo osoby ktore nie donatuja, bo jak tak sie nie stanie to juz tamtych nigdy nie dogonia i bedzie jeszcze gorzej 😛 
Widzisz zawsze beda plusy i minusy kazdego pomyslu. No ale jak wszystko do dyskusji.

70rr= 70creditow  no i potem x2 czli 140wc ;/ no i co za to kupisz xd.

Edited by SeQ3